Kategoria Superiore yabancı futbolcuları listesi
Görünüm
Kategoria Superiore'de oynayan yabancı futbolcular listesi 1930 yılından günümüze kadar Kategoria Superiore'ye transfer olmuş futbolcuların listesidir.[1][2]
Arjantin [değiştir | kaynağı değiştir]
- Jonathan Germano – Skënderbeu (2010-2011)
- Emiliano Cerdá – Teuta (2010-2011)
- Esteban García – Dinamo Tiranë (2010-2011)
- Nestor Martinena – Dinamo Tiranë (2010-2011)
- Lucas Malacarne – Dinamo Tiranë (2009-2011)
- Alfredo Rafael Sosa – Dinamo Tiranë (2009-2010) - Skënderbeu (2010-2011)
- Maximiliano Timpanaro – Dinamo Tiranë (2010)
- Nicolás Delmonte – Dinamo Tiranë (2009-2010)
- Ruben Cecco – Dinamo Tiranë (2009)
- Mario Antonio Romero – Dinamo Tiranë (2009)
- Alejandro Palladino – Dinamo Tiranë (2008)
- Agustín González Tapia – Dinamo Tiranë (2008)
- Cristian Andrés Campozano – Dinamo Tiranë (2008)
- Daniel Alejandro Bertoya – Dinamo Tiranë (2008)
- Mauricio Hanuch – Dinamo Tiranë (2007-2008)
- Alejandro Frezzoti – Dinamo Tiranë (2004-2006)
- Néstor Emanuel Moiraghi – Dinamo Tiranë (2005-2006)
- Héctor David Ledesma – Dinamo Tiranë (2005-2006)
- Leandro Escudero – Dinamo Tiranë (2005-2006)
- Oscar Luis Vera – Dinamo Tiranë (2004-2005)
- Franco Cingolani – Dinamo Tiranë (2004-2005)
- Nicolas Bosoletti – Dinamo Tiranë (2004-2005)
- Miguel Eduardo Prado – Dinamo Tiranë (2002-2003)
- Daniel Alberto Fernández – Dinamo Tiranë (2002-2003)
- Pablo Cabanas – Dinamo Tiranë (2002-2003)
- Pablo Vittori – Dinamo Tiranë (2002-2003)
- Daniel Zaccanti – KF Tirana (2001-2005)
Avustralya [değiştir | kaynağı değiştir]
- Labinot Haliti – Teuta (2007-2008)
- Goce Petrovski – Besëlidhja Lezhë (2007-2008)
Avusturya [değiştir | kaynağı değiştir]
- Butrint Vishaj – Skënderbeu (2010-2011)
Bahamalar [değiştir | kaynağı değiştir]
- Cameron Hepple – KF Tirana (2011-present)
Bahreyn [değiştir | kaynağı değiştir]
- Mahmood Al Ajmi – KF Tirana (2011-present)
Belçika [değiştir | kaynağı değiştir]
- Emir Ujkani – Bylis (2008-2009)
Benin [değiştir | kaynağı değiştir]
- Félicien Singbo – Vllaznia Shkodër (2003-2004)
Bolivya [değiştir | kaynağı değiştir]
- Augusto Andaveris – KF Tirana (2005-2006)
- Percy Colque – KF Tirana (2005-2006)
Bosna Hersek [değiştir | kaynağı değiştir]
- Mladen Žižović – KF Tirana (2010-2011)
- Ivan Jolić – Skënderbeu (2010-2011)
- Vlado Marković – Skënderbeu (2010-2011) - Teuta (2011-present)
- Igor Joksimović – Shkumbini (2009)
- Nedim Halilović – Dinamo Tiranë (2008-2009)
- Dragan Mićić – Besëlidhja Lezhë (2007-2008) - Kastrioti Krujë (2008-2009)
- Adin Mulaosmanović – KF Elbasani (2007-2008)
- Ferid Idrizović – Teuta (2006-2007)
- Bojan Vučinić – Dinamo Tiranë (2004-2005)
Botsvana [değiştir | kaynağı değiştir]
- Robert Maposa Simione – Skënderbeu (2007-2008)
Brezilya [değiştir | kaynağı değiştir]
- Marko dos Santos – Apolonia Fier (2002-2003) - KS Gramozi Ersekë (2006-2010) - Besa (2010-present)
- Juriander Oliveira de Rodrigues – Partizani Tiranë (2005, 2006) - Shkumbini (2006) - KS Gramozi Ersekë (2008-present)
- Leonard Martins – KS Gramozi Ersekë (2008-present)
- Leandro Teofilo Santos Pinto – Vllaznia Shkodër (2009)
- Flavio Beck Junior – KFlamurtari Vlorë (2007-2008, 2009)
- Jean Neves da Silva – Apolonia Fier (2007-2009)
- Washington Galvão Junior – Apolonia Fier (2007-2009)
- Marcel Paulo Merabet Pereira – Partizani Tiranë (2008-2009)
- Bruno Barbosa da Encarnação – Partizani Tiranë (2008-2009)
- Felipe Macedo Castelani – Partizani Tiranë (2008-2009)
- Rinaldo Damasceno Mello – Partizani Tiranë (2008-2009)
- Breno Basso – Partizani Tiranë (2008-2009)
- Renan Junior Miranda Leite Da Silva – Partizani Tiranë (2008-2009)
- Robson Barbosa Dos Santos – Partizani Tiranë (2008-2009)
- Neves Dos Rei Abilio – Partizani Tiranë (2002-2004) - Vllaznia Shkodër (2004-2005) - KS Dajti (2007-2009)
- Marcelo Brachini – Partizani Tiranë (2002-2004) - KS Egnatia Rrogozhinë (2004-2006) - KS Dajti (2008-2009)
- Fernando Paulinho – Besëlidhja Lezhë (2007-2008)
- Paulo Roberto De Oliveira Junior – KFlamurtari Vlorë (2007-2008)
- Leandro Gil Miranda da Silva – Dinamo Tiranë (2003-2006) - Vllaznia Shkodër (2006, 2007-2008) - Partizani Tiranë (2006-2007) - KS Gramozi Ersekë (2008-2009)
- Alan Cardec de Sousa – Partizani Tiranë (2005-2007)
- Adenilson Oliveira Da Rocha – Partizani Tiranë (2004-2005) - Apolonia Fier (2005-2007)
- Renato Da Costa Silva – Apolonia Fier (2006-2007)
- Agripino Serafim Da Silva Junior – Partizani Tiranë (2006-2007)
- Luis Pinto Galvão – Apolonia Fier (2006-2007)
- Wilson Dos Santos – Apolonia Fier (2006-2007)
- Aluidi Ribeiro – Apolonia Fier (2006-2007)
- Geraldo Do Carmo Junior Jeraldinho – Partizani Tiranë (2002-2003) - KS Lushnja (2003-2005) - Vllaznia Shkodër (2005-2006) Apolonia Fier (2006-2007)
- Joseta de Trinidade – Partizani Tiranë (2005-2006)
- Rodrigo Gonçalves do Nascimento – Partizani Tiranë (2004-2006)
- Wander Machado dos Santos – Shkumbini (2002-2003) - Partizani Tiranë (2005-2006)
- Viana Alexander Antonio Carioca – Partizani Tiranë (2001-2005)
- Bernardo Barbosa Carvalho – Partizani Tiranë (2004-2005)
- Leonel Adriano Da Silva – Partizani Tiranë (2004-2005)
- Mauricio José Rodriguez – Dinamo Tiranë (2004-2005)
- Luis Fernando Alex Da Silva – Vllaznia Shkodër (2004-2005)
- Joner Luis Telez Lopez – Partizani Tiranë (2004-2005)
- Enric Vale Da Oliveira – Vllaznia Shkodër (2004-2005)
- Renato Coelho – Besa (2003-2004)
- Renato De Souza – Teuta (2003-2004)
- Barbosa – Apolonia Fier (2002-2003)
- Erasmo Maia Junior – Vllaznia Shkodër (2002-2003)
- Marcelo Junior Tawata – Partizani Tiranë (2001-2002)
- Giovanni Da Silva – Teuta (2000-2001)
- Dos Santos – KS Lushnja (1998)
- Edu de Souza – KS Lushnja (1997-1998)
- Ademir - Skënderbeu (2012-2016), Laçi (2016, 2017)
Bulgaristan [değiştir | kaynağı değiştir]
- Dragomir Draganov – Flamurtari Vlore (2011-present)
- Miroslav Mandev – KS Lushnja (2002-2003)
- Konstantin Georganchev – Apolonia Fier (2000-2002)
- Yuri Dimitrov – Apolonia Fier (2001-2002)
- G. Bosceski – Apolonia Fier (2001-2002)
- Radostin Rushev – Apolonia Fier (2001-2002)
- Angel Mihajlov Iliev – KFlamurtari Vlorë (2001-2002)
- Sasho Angelov – KFlamurtari Vlorë (2001-2002)
- Nikolay Arabov – KF Tirana (1993-1994)
Burkina Faso [değiştir | kaynağı değiştir]
- Moussa Kaboré – Bylis (2008-2009)
Kamerun [değiştir | kaynağı değiştir]
- Essama Etogo – KF Tirana (2011-present)
- Guy Madjo – Bylis (2010-2011)
- Mohamadolu Abdouraman – Shkumbini (2006-2007) - Bylis (2007-2008, 2009-2010) - KS Gramozi Ersekë (2008-2009)
- Emanuel Bikoula Nana – Besa (2005-2008, 2009)
- François Endene – Besa (2006-2009)
- Bernard Tchoutang – KF Elbasani (2007-2008)
- Abade Narcisse Fish – KF Tirana (2006-2007) - KFlamurtari Vlorë (2007-2008)
- Malek Piko Binogol – Besa (2005-2007) - Kastrioti Krujë (2007-2008)
- Ghislain Rostand Simo Taviko – Luftëtari (2006-2007) - Vllaznia Shkodër (2007-2008)
- Akamba Hyacinth Mengwa – Shkumbini (2005-2006) - KF Elbasani (2006-2007) - Skënderbeu (2007-2008)
- Patrice Abanda – Besa (2006-2007)
- Alain N'Koulou – KFlamurtari Vlorë (2006-2007)
- Roger Pandong – Skënderbeu (2005-2006) - KFlamurtari Vlorë (2006) - Luftëtari (2007)
- Michael Ajegba – KF Elbasani (2003-2004)
Kolombiya [değiştir | kaynağı değiştir]
- Diómedes Peña – KF Tirana (2005-2007)
Kongo [değiştir | kaynağı değiştir]
- Richard Bokatola – Vllaznia Shkodër (2002-2006) - Partizani Tiranë (2006) KFlamurtari Vlorë (2006-2007) Kastrioti Krujë (2007) - KF Elbasani (2008) - KS Lushnja (2008-2009)
- Herby Fortunat – Besa (2005-2006, 2007-2009)
Demokratik Kongo [değiştir | kaynağı değiştir]
- Delain Sasa – Vllaznia Shkodër (2001-2003, 2007-2008) - Partizani Tiranë (2002-2003, 2005-2006) - KFlamurtari Vlorë (2005-2006) - Bylis (2008-2009)
Hırvatistan [değiştir | kaynağı değiştir]
- Goran Granić – Dinamo Tiranë - 2006-
- Branko Panić – KS Flamurtari Vlore - 2007-
- Mate Brajković – KS Flamurtari Vlore - 2007-
- Robert Alviz – KS Flamurtari Vlore - 2007-
- Lek Kcira – KF Tirana - 2007-
- Toni Pezo – KF Tirana - 2008-
- Marin Con – KS Flamurtari Vlore - 2008-
- Marko Bašić – KF Vllaznia Shkoder - 2008-
- Pëllumb Jusufi – Dinamo Tiranë - 2008-
- Dejan Godar – Bylis - 2009-
- Mirko Plantić – KF Vllaznia Shkoder - 2009-
- Dario Bodrušić – Dinamo Tiranë - 2007-2008, 2009-
- Goran Brajković – KS Flamurtari Vlore - 2008-2009
- Frane Petričević – Dinamo Tiranë - 2008-2009
- Goran Vinčetić – Dinamo Tiranë - 2005-2008
- Danijel Hrman – KF Tirana - 2007
- Pero Pejić – Dinamo Tiranë - 2006-2008
- Anton Dedaj – KS Flamurtari Vlore - 2007-2008
- Zoran Kastel – Dinamo Tiranë - 2005-2007
- Darko Perić – KF Elbasani - 2006-2007
- Domagoj Verhas – Dinamo Tiranë - 2005-2006
- Kristijan Čaval – Dinamo Tiranë - 2005-2006
- Saša Maras – KF Erzeni Shijak - 2001-2003
Çek Cumhuriyeti [değiştir | kaynağı değiştir]
- Miloslav Kousal – KF Vllaznia Shkoder - 2008-2009
Mısır [değiştir | kaynağı değiştir]
- Hassan Nasr – KF Tirana - 2001-2002
İngiltere [değiştir | kaynağı değiştir]
- Jamie Phoenix – Vllaznia Shkodër (2009-2010)
Fransa [değiştir | kaynağı değiştir]
- Laurent Mohellebi – KF Tirana - 2007-2008
- Frédérick Mocka – KF Tirana - 2007-2008
- Marc Frédéric Bastin – KS Teuta Durres - 2006-2007
Gabon [değiştir | kaynağı değiştir]
- Georges Ambourouet – Dinamo Tiranë - 2010-2011
Gambiya [değiştir | kaynağı değiştir]
- Ismaila Jagne – KS Teuta Durres, Skënderbeu - 2007, 2008
Almanya [değiştir | kaynağı değiştir]
- Gertian Durishti – KF Vllaznia Shkoder - 2006-2007
- Xhelal Miroçi – KF Vllaznia Shkoder - 2006-2007
- Lutz Pfannenstiel – KF Vllaznia Shkoder - 2006-2007
- Daniel Sengewald – Partizani Tiranë - 2006-2007
Gana [değiştir | kaynağı değiştir]
- Jordan Opoku – SK Dinamo Tirana - 2010-
- James Boadu – KF Vllaznia Shkoder - 2008-
- Adamu Mohammed – KF Vllaznia Shkoder - 2008-
- Seth Ablade – KF Elbasani - 2003-2004
- Jakob Apuary – KS Egnatia Rrogozhine - 2004-2005
Macaristan[değiştir | kaynağı değiştir]
- Zoltán Kenesei – KF Tirana, Partizani Tiranë - 1999-2001, 2001-2002
- Zoltán Cipf – Partizani Tiranë - 2001-2002
- Mátyás Lázár – KF Tirana - 1999-2000
- Péter Sütöri – KF Tirana - 1999-2000
- László Wukovics – KF Tirana - 1999-2000
İran [değiştir | kaynağı değiştir]
- Nima Nakisa – KS Flamurtari Vlore - 1999-2000
İtalya [değiştir | kaynağı değiştir]
- Cristiano Muzzachi – KF Tirana - 2005-2006
- Catello D´Apice – Dinamo Tiranë - 2004-2005
- Xhakomino Pozelli – Flamurtari - 1946-1949
Kenya [değiştir | kaynağı değiştir]
- James Situma – KF Tirana (2011-present)
Kosova [değiştir | kaynağı değiştir]
- Dritan Krasniqi – KS Besa Kavaje - 2004-
- Liridon Ahmeti – KS Besa Kavaje, KS Teuta Durres - 2006-2007,2007-
- Ilir Nallbani – KF Elbasani, KF Vllaznia Shkoder - 2005-2008-2008-
- Liridon Leçi – KF Elbasani, KS Flamurtari Vlore, KS Besa Kavaje - 2006-2007, 2007-2008, 2008-
- Fitim Haliti – KS Besa Kavaje - 2008-
- Emin Baliqi – KS Besëlidhja Lezhë, KF Elbasani - 2007-2008, 2008-
- Alban Dragusha – KS Besa Kavaje - 2005-2008
- Flamur Kyçyku – KS Flamurtari Vlore - 2006-2008
- Fisnik Papuqi – KF Elbasani - 2006-2008
- Shpëtim Babaj – KS Besa Kavaje, KF Elbasani - 2005-2007, 2007-2008
- Erdin Hashani – KS Besa Kavaje, KS Besëlidhja Lezhë - 2006-2007, 2007-2008
- Erkan Sulejmani – KF Vllaznia Shkoder, KS Kastrioti Kruje - 2005-2006, 2007-2008
- Muhamet Dragusha – KS Teuta Durres - 2007-2008
- Burim Hashani – KS Teuta Durres - 2007-2008
- Berat Hyseni – KF Tirana - 2007-2008
- Arsim Plepolli – KF Elbasani - 2007-2008
- Premton Muja – KF Elbasani - 2006-2007
- Valon Bajgora – KS Besa Kavaje - 2006-2007
- Adnand Haliti – Partizani Tiranë, KS Teuta Durres - 2005-2006, 2006-2007
- Fisnik Gashi – KS Besa Kavaje, KF Elbasani - 2003-2005, 2006
- Dritan Islamaj – KS Besa Kavaje - 2005-2006
- Ymer Xhaferri – KS Besa Kavaje - 2005-2006
- Jeton Qerimi – KS Teuta Durres - 2005-2006
- Sedat Shahini – KS Teuta Durres - 2005-2006
- Jeton Jakupi – KS Teuta Durres - 2005-2006
- Arjan Berisha – Partizani Tiranë - 2005-2006
- Meriton Spahiu – KS Lushnja - 2005-2006
- Ismet Munishi – KS Flamurtari Vlore, KF Laci, KS Besa Kavaje - 1995-1996, 2003-2004, 2005, 2005-2007
- Kushtrim Munishi – Partizani Tiranë - 1995-1997
Litvanya [değiştir | kaynağı değiştir]
- Artūrs Silagailis – KF Tirana (2010)
Makedonya [değiştir | kaynağı değiştir]
- Pece Korunovski – KF Tirana - 2008-
- Auc Pau Mučkolevski – Bylis - 2008-
- Toni Meglenski – KF Elbasani - 2007-2008, 2009-
- Nikola Karčev – KF Elbasani - 2007-2008, 2009-
- Dimitar Kapinkovski – Bylis - 2009-
- Suat Zendeli – Dinamo Tiranë, Apolonia Fier, KS Besa Kavaje - 2002-2003, 2005-2006, 2006-2007, 2007-2009
- Cvete Delioski – Apolonia Fier, Shkumbini - 2006-2008, 2008-2009
- Bilal Velija – KS Besa Kavaje - 2008-2009
- Artim Položani – Apolonia Fier, Dinamo Tiranë - 2000-2003, 2007-2008
- Arbën Nuhiji – KS Besa Kavaje, KF Elbasani - 2006-2008, 2007-2008
- Ardijan Nuhiji – Dinamo Tiranë, KF Elbasani - 2006-2007, 2007-2008
- Aleksandar Jakimovski – Apolonia Fier, Shkumbini - 2006-2007, 2007-2008
- Artim Shaqiri – KS Besa Kavaje - 2007-2008
- Zekirija Ramadan – KS Besa Kavaje - 2007-2008
- Sašo Gjoreski – KF Tirana - 2007-2008
- Ilčo Stojčevski – KS Besëlidhja Lezhë - 2007-2008
- Ilčo Tasev – KS Besëlidhja Lezhë - 2007-2008
- Aleksander Tolevski – KS Besëlidhja Lezhë - 2007-2008
- Gilson Jesus da Silva – KS Besëlidhja Lezhë - 2007-2008
- Armend Jusufi – KS Besëlidhja Lezhë - 2007-2008
- Dragan Pernjacevski – KS Besëlidhja Lezhë - 2007-2008
- Dejan Kostevski – KS Besëlidhja Lezhë - 2007-2008
- Dejan Dimitrovski – KS Besëlidhja Lezhë - 2007-2008
- Aleksandar Popovski – Apolonia Fier - 2007-2008
- Panče Ristovski – Apolonia Fier - 2006-2007
- Kirče Dimovski – Apolonia Fier - 2006-2007
- Elvis Bajrami – Apolonia Fier - 2006-2007
- Milan Dimitrievski – Dinamo Tiranë - 2005-2006
- Ardit Shaqiri – KS Teuta Durres - 2004-2006
- Erogen Brajković-Vaso – KF Erzeni Shijak, KF Vllaznia Shkoder - 2001-2003, 2003-2005
- Burhan Ermullai – KF Elbasani - 2002-2003
- Bashkim Arifi – KF Elbasani - 2002-2003
- Ilčo Borov – Apolonia Fier - 2001-2002
Mali [değiştir | kaynağı değiştir]
- Djibril Sissoko – KS Lushnja, KS Flamurtari Vlore, KS Lushnja - 2004-2006, 2006-2008, 2008-
- Abdulla Traoré – KS Kastrioti Krujë - 2007-2008
- Ibrahima Kone – Dinamo Tiranë - 2005-2007
Meksika [değiştir | kaynağı değiştir]
- Jorge Oropeza – KS Flamurtari Vlore - 2007-2008
Karadağ [değiştir | kaynağı değiştir]
- Nikola Vukčević – KF Vllaznia Shkoder - 2006-2007
- Dražen Milić – KF Vllaznia Shkoder - 2006-2007
- Branimir Ivanišević – Dinamo Tiranë - 2005-2007
- Aleksandar Kovač – KS Teuta Durres - 2005-2007
- Igor Radusinović – Vllaznia Shkodër - 2005-2007
- Jovan Drobnjak – Partizani Tiranë - 2005-2007
- Hasim Đoković – Vllaznia Shkodër - 2000-2001,2002-2003
- Savo Barac – Vllaznia Shkodër - 2001-2003
- Valjento Camaj – Vllaznia Shkodër - 2000-2001
Fas [değiştir | kaynağı değiştir]
- Omar Gasnayt – KS Lushnja - 2004-2005
- Muhamet Zadrah – KS Lushnja - 2004-2005
Hollanda [değiştir | kaynağı değiştir]
- Jan Veenhof – KF Tirana - 2002-2003
Nijerya [değiştir | kaynağı değiştir]
- Stanley Okoro – Skënderbeu (2011-present)
- Abraham Alechenwu – KF Elbasani, KF Tirana, Dinamo Tiranë, KF Tirana - 2005-2007, 2006-2007, 2007-2008, 2008-
- James Osusi – KF Laci, Skënderbeu, KS Kastrioti Kruje - 2004-2005, 2005-2006, 2006-
- Ndubuisi Egbo – KF Tirana, Bylis - 2001-2004, 2008-2009
- Abdullahi Ishaka – KS Besa Kavaje, Shkumbini, KS Besa Kavaje, Partizani Tiranë, KF Elbasani, KS Besa Kavaje - 2003-2004, 2004-2005, 2005-2006, 2006-2007, 2006-2007, 2007-2008
- Tochukwu Nabukwane – Shkumbini, KF Vllaznia Shkoder, KS Beselidhja Lezhe - 2005-2006, 2005-2006, 2007-2008
- Emejuru Okwudili – Shkumbini - 2007-2008
- Benjamin Onwuachi – KF Tirana - 2007-2008
- Charles Udeke – KS Kastrioti Kruje - 2007-2008
- Gabriel Awia – Skënderbeu, KS Kastrioti Kruje, Apolonia Fier - 2005-2006, 2006-2007, 2006-2007
- Henry Emenalo – Apolonia Fier - 2006-2007
- Charles Ofoyen – Apolonia Fier - 2006-2007
- Anicet Eyenga – KF Elbasani - 2006-2007
- Medu Dixon – KS Egnatia Rrogozhinë - 2004-2005
- John Eboh – KS Lushnja - 2005-2006
- Emanuel Ezeriaha – KS Besa Kavaje - 2005-2006
- Ambrose Ohadero – KS Lushnja - 2005-2006
- Valentin Onieka – Shkumbini - 2005-2006
- Ebus Onuchukwu – Apolonia Fier - 2005-2006
- Samuel Okunowo – KF Tirana - 2004-2005
- Prince Guy Ativie – Partizani Tiranë - 2002-2003
- Sunday Ominiu – Partizani Tiranë - 2002-2003
- Martins Okeke – Apolonia Fier - 2001-2003
- Mesheli Eimen – KF Tirana - 2001-2002
Peru [değiştir | kaynağı değiştir]
- Juan Carlos Mariño – Dinamo Tiranë - 2005-2006
Polonya [değiştir | kaynağı değiştir]
- Przemysław Norko – Partizani Tiranë - 2005-2006
Portekiz [değiştir | kaynağı değiştir]
- Pedro Neves – Bylis - 2008-2009
- Fernando Semedo Pinha – Skënderbeu - 2007-2008
Romanya [değiştir | kaynağı değiştir]
- Lucian Bica – Dinamo Tiranë, KS Lushnja - 2002-2003, 2003-2005
- Gheorghe Cornea – KS Lushnja - 2003-2004
- Adrian John Ene – KS Lushnja - 2003-2004
Ruanda [değiştir | kaynağı değiştir]
- Lewis Aniweta – Skënderbeu - 2005-2006
Senegal [değiştir | kaynağı değiştir]
- Albaye Papa Diop – Dinamo Tiranë - 2005-
- El Hadji Goudjabi – Dinamo Tiranë, KF Vllaznia Shkoder, Skënderbeu - 2005-2007, 2006-2007, 2007-2008
- Timothe Benisson – KS Besa Kavaje - 2005-2006
- Pape Niokhor Fall – Dinamo Tiranë - 2005-2006
- Masseye Gaye – Dinamo Tiranë - 2005-2006
- Mamadou Sissoko – Besa - 2005-2006
- Abdoulaye Diop – KS Egnatia Rrogozhinë - 2004-2005
- El Hadji Gaye – Dinamo Tiranë - 2004-2005
- Nuke Gutenberg – Partizani Tiranë - 2004-2005
- Paul Sene – Dinamo Tiranë, KS Teuta Durres - 2003-2004, 2004-2005
- Abdoulaye Khouma Keita – Dinamo Tiranë - 2003-2004
- Albrahim Tamakara – KS Egnatia Rrogozhinë - 2004-2005
Sırbistan [değiştir | kaynağı değiştir]
- Semir Hadžibulić – Apolonia Fier (2008-2010) - KS Gramozi Ersekë (2010) - Besa (2010)
- Petar Mudreša – Apolonia Fier (2010)
- Ivan Disić – Bylis - 2009-
- Miodrag Cvetković – Bylis - 2009-
- Edin Ferizović – KS Apolonia Fier - 2009-
- Sead Hadžibulić – KS Apolonia Fier - 2009-
- Predrag Mirčeta – KS Apolonia Fier - 2008-
- Aleksandar Srećković – KS Apolonia Fier - 2008-
- Mladen Brkić – KS Apolonia Fier - 2008-
- Danilo Nikolić – Dinamo Tiranë - 2008-2009
- Ahmed Mujdragić – Shkumbini - 2009
- Dragan Vranić – KF Elbasani - 2007-2008
- Dragan Ugrenović – KS Beselidhja Lezhe - 2007-2008
- Ranko Radonjić – Vllaznia Shkodër - 2005-2006
Slovenya [değiştir | kaynağı değiştir]
- Almir Sulejmanovič – KS Elbasani (2010-2011) - Skënderbeu (2011-present)
- Gzim Rexhaj – KS Teuta Durrës - 2009-
İspanya [değiştir | kaynağı değiştir]
- Eloy Robles – Skënderbeu (2011)
İsveç [değiştir | kaynağı değiştir]
- Alban Jusufi – Vllaznia Shkodër - 2007-2008
İsviçre [değiştir | kaynağı değiştir]
- Nezbedin Selimi – KF Laçi (2010-2011)
Ukrayna [değiştir | kaynağı değiştir]
- Serhiy Romanishyn – Dinamo Tiranë, KF Vllaznia Shkoder, KS Besa Kavaje, Shkumbini - 2000-2003, 2002-2003, 2003-2004, 2005-2006, 2006-2007
aBD [değiştir | kaynağı değiştir]
- Besmir Bega – KF Tirana, Partizani Tiranë - 2008-2009, 2009-
Venezuela[değiştir | kaynağı değiştir]
- Jorge Francisco Casanova – KF Elbasani - 2008-2009
Zambiya [değiştir | kaynağı değiştir]
- January Zyambo – Bylis, Dinamo Tiranë, Vllaznia Shkodër, KS Teuta Durrës, KS Kastrioti Krujë - 2002-2003, 2002-2004, 2004-2005, 2005-2006, 2006-2008
- Edward Kangwa – Partizani Tiranë - 2005-2006
- Charles Chilufya – Shkumbini - 2002-2003
Zimbabve [değiştir | kaynağı değiştir]
- Nkosilathi Khumalo – Bylis, KS Teuta Durrës - 2002-2003, 2002-2004
- Noel Kaseke – KF Erzeni Shijak - 2002-2003
- Thabathi Masawi – KF Erzeni Shijak - 2002-2003
Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]
- ^ Tufa, Bashkim (25 Ağustos 2010). "80 vjet futboll, Blater d he Platini në Tiranë (in English 80 years of soccer, Blatter and Platini in Tirana)". Sport Ekspres (Arnavutça). Nikollë Lesi. 10 Ocak 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Ağustos 2010.
- ^ FSHF Website (3 Şubat 2011). "Stadiumi i ri 60 milione euro". FSHF Website. 7 Şubat 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Mart 2012.
- Albanian Superliga 25 Ekim 2012 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. at National-Football-Teams.com